Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Річковий транспорт'
Інструкція для посади "Контролер водного пасажирського транспорту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 67. Водний транспорт. Розділ "Річковий транспорт". Станом на 10.05.2005 рік", що затверджен наказом Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" 15.07.1998 р. N 99. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила перевезення пасажирів, багажу (ручного вантажу) та пошти; форми проїзних та провізних документів; тарифи на проїзд та провезення багажу; порядок вилучення стягнень та оформлення квитанцій; постанови про накладання стягнень; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє на пасажирських суднах наявність у пасажирів документів на проїзд та перевезення ручного вантажу. Виявляє безквиткових пасажирів та провезення ручного багажу без сплати або вищевстановлених норм сплати. Контролює виконання пасажирами правил проїзду та провезення багажу. Накладає на пасажирів за допущені порушення правил стягнення та вилучає їх у чинному порядку. Контролює виконання працівниками пасажирських причалів та екіпажами суден правил перевезення та обслуговування пасажирів. Перевіряє правильність ведення обліку вільних місць та своєчасність подавання телеграм про місця, що звільняються та вільні. На вокзалах установлює причини несвоєчасного відкриття кас із продажу квитків пасажирам.