* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Стюард", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила й форми обслуговування різноманітних контингентів пасажирів у суднових умовах; правила етикету й техніку обслуговування іноземних пасажирів; асортимент існуючих у суднових ресторанах, кафе й барах страв, напоїв, тютюнових виробів тощо; правила й порядок подавання страв і напоїв, правила розрахунку з пасажирами; обладнання та розташування пасажирського судна; одну з іноземних мов (англійську, німецьку тощо) у межах кваліфікації; правила надання першої медичної допомоги.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує пасажирів судна за їх замовленням у рейсі, надає різноманітні послуги пасажирам під час їх розміщення на судні або висадки із судна. Підраховує вартість послуг та здійснює з пасажирами розрахунок. Приймає замовлення від пасажирів на доставку в каюту або до місць відпочинку прохолоджувальних напоїв, фруктів, страв, винно-горілчаних напоїв, тютюнових виробів тощо; надає інші послуги, що передбачаються переліком. Надає першу медичну допомогу пасажирам у разі їх захворювання, викликає лікаря.