Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Стругальник 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стругальника 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію і правила перевірки на точність унікальних та інших особливо складних поздовжньо-стругальних верстатів; способи установлення, кріплення та вивірення особливо складних деталей і методи визначення технологічної послідовності оброблення; правила визначення найвигіднішого режиму шліфування залежно від матеріалу; будову, геометрію, правила термооброблення, заточування і доведення всіх видів нормального і спеціального різального інструменту; правила і способи правлення шліфувальних кругів для оброблення складних профілів, способи досягнення високих квалітетів і параметрів шорсткості; правила визначення режимів різання за довідниками та паспортом верстата.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Стругає складні великогабаритні, особливо відповідальні деталі та деталі, які дорого коштують, за 1 - 5-м квалітетами (1 - 2-м класами точності) з великою кількістю переходів і установок, які вимагають комбінованого кріплення та точного вивірення в різних площинах, на унікальних, комбінованих поздовжньо-стругальних верстатах різних типів і конструкцій, а також з застосуванням методу суміщеного плазмово-механічного оброблення. Обробляє поверхні деталей шліфувальними кругами і кругами, що армовані синтетичними алмазами за параметром Ra 0,63-0,32 (8 - 9-м класами чистоти).

Приклади робіт
Рами, повзуни, траверси і інші деталі важких гідравлічних пресів - остаточне стругання та шліфування. Станини, столи, полозки верстатів з призматичними напрямними - остаточне стругання та шліфування.