* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Боцман", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи на суднах за професією матроса 1 класу - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: правила та порядок виконання робіт під час швартування та буксирування судна; правила технічної експлуатації вантажного, якірно-швартовного та буксирувального пристроїв; правила експлуатації шлюпок та плотів, трапів та сходень, люкових закриттів; терміни випробування якірних ланцюгів, блоків, гаків, скоб та іншого такелажного майна корпусної частини; способи визначення вантажності та допустиме навантаження такелажних пристроїв; способи запобігання деформації вантажу; підготовку тросів до прийому негабаритних вантажів; правила складання вантажів і встановлення підкладок під вантаж та стропи; способи очищення поверхні під ґрунтування, пофарбування та нанесення лакофарбових покриттів за допомогою ручного або механізованого інструменту; способи виконання суднових теслярських робіт; правила подавання та прийняття світлових та прапорових сигналів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботами з корпусної частини судна. Розподіляє роботи між підлеглими йому членами палубної команди. Складає план робіт щодо корпусної частини, подає його на затвердження старшому помічнику капітана. Забезпечує технічне обслуговування корпусу, палуб, надбудов, вантажних та суднових приміщень, танків та цистерн, рангоуту та такелажу, трапів та штормтрапів, вантажного, якірного, швартовного та буксирного пристроїв, кранцевого захисту судна, протипожежного, аварійно-рятувального устаткування, майна та інвентарю, інших технічних засобів свого відання. Керує по судну малярними, теслярськими, такелажними роботами, ремонтно-профілактичними з корпусної частини. Веде облік видатків матеріально-технічного постачання своєї частини, складає заявки на її поповнення. Забезпечує безпечну експлуатацію технічних засобів, які обслуговуються палубною командою. Бере участь в усуненні дефектів їх роботи. Забезпечує підготовку вантажних приміщень та обладнання до вантажних операцій. Бере участь у роботах із навантаження та розвантаження великовагових та великогабаритних вантажів. Забезпечує готовність корпусної частини до відходу судна та штормового плавання, кріплення вантажу, суднового обладнання та майна перед виходом у рейс та під час плавання. Бере участь у швартовних та буксирувальних операціях, під час віддавання та приймання якорів. Забезпечує готовність до дій аварійного протипожежного обладнання та майна, рятувальних засобів колективного та особистого користування та їх спускових пристроїв. Стежить за додержанням порядку на судні.