* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Береговий боцман", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією матроса - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: правила та порядок виконання робіт із швартування суден; команди та сигнали, що подаються із судна та з берега; правила користування такелажем, інвентарем та інструментом під час швартування; види, розміри, марки шкіперського майна та інших матеріалів та правила їх зберігання; призначення такелажу; види такелажних робіт, способи виготовлення та ремонту речей шкіперського майна (матки, кранці тощо); правила ведення прибутково-видаткової документації; на технічних ділянках шляху, морських каналах, дистанціях шляху та гідрографічних базах додатково: правила користування вантажно-підйомними механізмами; способи виконання теслярських, слюсарних та малярних робіт в обсязі тесляра 3 розряду, слюсаря та маляра 2 розряду; правила розбивання та маркування ручного лоту та промірного тросу; правила керування весловим та двигунним човном (шлюпкою); гранично допустиму вантажність та пасажиромісткість плавзасобів, що обслуговуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє готовність причалів до швартування суден. Забезпечує безпеку стоянки біля причалу дрібних плавзасобів. Проводить систематичний огляд причалів та здійснює їх дрібний ремонт. Утримує в повсякчасній готовності протипожежний інвентар, пожежні проїзди до причалів і в зимовий період пожежні майни. Приймає, зберігає, видає та веде облік шкіперського майна та інших матеріалів. Складає заявки та вимоги на їх отримання. Забезпечує робітників необхідним інструментом та робочим інвентарем. Керує береговими матросами, робітниками та прибиральниками причалів під час виконання швартовних робіт та робіт з ремонту шкіперського майна. Забезпечує належний порядок на причалі. На технічних ділянках шляху, морських каналах, дистанціях шляху, гідрографічних базах додатково виконує поточний ремонт дрібних плавзасобів та їх пофарбування; керує навантажувально-розвантажувальними роботами; забезпечує безпечне перевезення людей та вантажів на дрібних плавзасобах.