* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Береговий матрос 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила та порядок виконання дій, що пов'язані зі швартуванням суден; сигнали, що подаються із судна та з берега; призначення та правила користування під час швартування такелажем, інвентарем, інструментом; час прибуття та відправлення суден, які оброблюються на причалі; порядок виконання простих малярних та теслярських робіт; правила надання допомоги потерпілим на воді.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує всі види робіт, які пов'язано зі швартуванням суден до причалу, борту судна, дебаркадеру. Проводить постановку на швартовні бочки, заведення швартовів за допомогою шлюпки або катеру. Установлює та забирає перехідні містки (трапи) з причалу на судно. Віддає швартовні кінці. Прибирає причал та територію, що прилягає до нього. Бере участь у ремонті та пофарбуванні інвентарю та облаштуванні причалу. Здійснює нагляд за справним станом причальних та рятувальних засобів. Вживає заходів щодо надання допомоги потерпілим на воді та в районі причалу.