Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Скручувальник виробів кабельного виробництва 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією скручувальника виробів кабельного виробництва 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії сигарних та багатоліхтарних машин; марки та перетини жил; технологічні інструкції; способи визначення відстані скручування та співвідношення їх з діаметром жил; призначення та застосування складних контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Скручує жили проводів та кабелів перетином понад 16 мм на сигарних та багатоліхтарних машинах. Вибирає системи скручування за таблицями. Підбирає партії віддавальних барабанів. Регулює гальма, напрям та швидкість оберту ліхтарів. Розраховує натягнення жил кабелю. Послідовно заправляє жили кабелю крізь вузли машини. Заміряє діаметри скручених жил кабелю контрольно-вимірювальним інструментом.