Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Скручувальник-ізолювальник елементів кабелів зв'язку 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії комбінованих ізолювальних машин, машин парного та четверного скручування; конструкцію елементів кабелю; правила застосування контрольно-вимірювального інструменту; правила користування зварювальним апаратом; вимоги до ізоляційних матеріалів; основні види браку, способи його запобігання та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Скручує, ізолює елементи кабелів далекого зв'язку, телефонні кордельні кабелі на комбінованих ізолювальних машинах і машинах парного та четверного скручування. Відбирає, встановлює та заміняє приймальні барабани, змінні шестірні, бобіни з ізоляційними матеріалами та котушки з ізольованими жилами та мідним дротом. Послідовно заправляє елемента кабелю у вузли машини. Регулює натягнення жил, які скручує, за допомогою фрикційних гальм. Стежить за рівномірним укладанням скручених елементів на приймальний барабан. Контролює відстань скручування елементів кабелів контрольно-вимірювальним інструментом. Зрощує кінці дроту на зварювальному апараті. Усуває дефектні місця ізоляції. Підналагоджує устаткування та бере участь у ремонті. Заповнює супровідну документацію.