Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Скручувальник виробів кабельного виробництва 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією скручувальника виробів кабельного виробництва 2 розраду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії одноліхтарних та сигарних машин, зварювальних апаратів; марки, перетини жил; технологічні інструкції зі скручування; способи визначення відстані скручування; призначення та застосування контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Скручує жили проводів та кабелів перетином понад 10 мм до 16 мм на сигарних та одноліхтарних машинах. Скручує стренги та шнури. Підбирає та встановлює змінні шестірні, за відстанню скручування, калібри за розмірами кабелю, лінійною швидкістю та напрямом скручування. Регулює рівномірне натягнення дроту, перевіряє обтиснення калібрів. Зрощує дріт та стренги на електрозварювальному апараті. Перевіряє розміри жил та кабелів контрольно-вимірювальними приладами.