Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обплітальник проводів та кабелів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією обплітальника проводів та кабелів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії обплітальних машин котушкового типу; карти ескізів; способи регулювання гальма; методи контролю за якістю обплетення; призначення та застосування контрольно-вимірювальних інструментів; види браку та способи його усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обплітає проводи та кабелі волокнистими матеріалами на обплітальних машинах котушкового типу. Підбирає та встановлює калібри, змінні шестірні згідно з картою ескізів. Регулює гальма, натягнення на приймальних та віддавальних котушках. Послідовно заправляє волокнистий матеріал крізь напрямні гачки, ролики, важелі блокування та закріпляє його на заготовці. Контролює геометричні параметри обплітання контрольно-вимірювальними інструментами. Запобігає перекрутці пасм ниток та просвітам під час накладання обплетення. Бере участь у ремонті устаткування.