Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Обплітальник проводів та кабелів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії обплітальних машин коклюшкового типу; вимоги до обплітальних матеріалів; марки та конструкції проводів і кабелів; технологічні інструкції з обплетення; схеми заправлення вузлів машини; види браку та методи його запобігання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обплітає проводи та кабелі волокнистими матеріалами на обплітальних машинах коклюшкового типу. Перевіряє якість намотування заготовок. Установлює та заміняє приймальні та віддавальні барабани, бобіни та котушки з обплітальним матеріалом. Послідовно заправляє вузли машини проводом, кабелем та волокнистими матеріалами. Регулює натягнення обплітального проводу на приймальному барабані. Стежить за якістю обплетення, ліквідує обривання ниток, налагоджує дефектні місця.