Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту ескалаторів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості електрообладнання ескалаторів усіх типів; схеми електричних приводів ескалаторів дистанційного керування змінного струму, їх будову і принцип роботи; системи механічних передач і редукторні пристрої; способи перевірки режимів навантажень і зняття експлуатаційних характеристик, способи монтажу і демонтажу особливо складних схем керування електроприводів ескалаторів; будову всіх установок автотелекерування ескалаторами; правила складання технічної документації на відремонтоване обладнання; технічні умови на випробування, регулювання, приймання і здавання електрообладнання ескалаторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує і здійснює ревізію ескалаторів і їх електрообладнання із зніманням, розбиранням, складанням і установленням електродвигунів з фазовим ротором і автоматичним переключенням обмоток статора. Здійснює монтаж дослідних електродвигунів і схем керування електроприводу з їх випробуванням. Здійснює монтаж складних схем керування електропривода. Перевіряє, налагоджує, регулює і випробовує електродвигуни та електросхеми ескалаторів усіх типів. Здійснює демонтаж, ремонт і налагодження особливо складних вузлів пристроїв автотелекерування ескалаторами. Перевіряє режим роботи обладнання приладів, механізмів і установок під час ревізії і ремонту. Виготовляє особливо складні шаблони і пристрої. Здійснює слюсарне оброблення обладнання, що збирається, з підганянням по 5 квалітету (1-го класу точності).