Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту ескалаторів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивну будову електродвигунів і схеми внутрішніх з'єднань їх обмоток; призначення і будову обладнання і апаратури панелей керування; способи прокладання кабелів в умовах машинного залу і нахиленої частини ескалаторів; класифікацію типів приладів, правила їх перевірки, випробування і способи усунення дефектів у роботі, способи вимірювання величин опору ізоляції і розміру потужності; технічні умови на капітальний перемонтаж схем електропривода; схеми електрообладнання ескалаторів усіх типів; методи визначення несправностей у електросхемах ескалаторів різних типів і способи швидкого відновлення роботи під час несправностей; принципові і монтажні схеми установок телевізійного керування ескалаторами і приладами, що застосовуються під час налагодження окремих вузлів; правила користування окремими телевізійними установками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує та регулює найбільш відповідальні вузли привода ескалаторів, редуктора, виконує особливо складні електромонтажні і слюсарні роботи під час поточного і профілактичного ремонту ескалаторів. Ремонтує і здійснює ревізію електрообладнання ескалаторів із зніманням, розбиранням і встановленням електродвигунів з фазовим ротором і автоматичним переключенням обмоток статора і короткозамкненим ротором потужністю понад 100 кВт. Ремонтує захисні пристрої та автоматику. Виготовляє шаблони і пристрої. Випробовує і здає відремонтоване обладнання. Здійснює демонтаж, монтаж, налагодження і регулювання схеми електроприводів ескалаторів без автоматичного переключення обмоток статора електродвигуна "Трикутник-зірка", здійснює монтаж складних схем керування електропривода. Усуває несправності і пошкодження в схемах електроприводу, електродвигунів, апаратів у процесі експлуатації та ремонту. Перевіряє і ремонтує електричні частини приладів із зняттям з них електричних схем. Ремонтує, здійснює ревізію складних елементів телекерування ескалаторами. Виготовляє особливо складні шаблони і пристрої. Здійснює слюсарне оброблення обладнання, що складається, з підганянням по 6-7 квалітетах (1-2 класах точності).