Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії електродвигунів, приладів і металоконструкцій і залежність роботи їх механізмів; будову і правила експлуатації лебідок, інструменту і пристроїв; способи перевірки та підгонки деталей; основні знання про ремонтні розміри вузлів та деталей; причини виникнення корозії та способи боротьби з нею; призначення мастильних матеріалів, які використовуються; властивість рідин, які використовуються в гідравлічних затворах; елементарні знання з електротехніки; основні правила охорони праці при виконанні такелажних робіт; режим роботи металоконструкцій.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує та утримує у справному стані металоконструкції (затвори). Розбирає, ремонтує і складає окремі вузли з ремонтом і виготовлянням до них деталей зі слюсарним обробленням і підганянням їх по 12-14 квалітетах (5-7 класах точності). Підганяє і встановлює деталі під прихватку і зварювання. Спільно працює з електрогазозварником. Замінює мастило у підшипниках, редукторах, гідроприводах. Очищає фільтри затворів. Транспортує та бере участь у навантаженні та розвантаженні окремих вузлів металоконструкцій. Здійснює профілактичний ремонт, усуває дрібні несправності обладнання.