Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Налагоджувальник колійних машин та механізмів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією налагоджувальника колійних машин та механізмів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та електричні схеми машин, що обслуговуються, їх вузлів та механізмів, колієвимірювальних візків; правила їх налагодження, регулювання, технічного обслуговування та експлуатації; строки випробування та огляду вантажно-підйомних механізмів і посудин, які працюють під тиском; необхідні знання з електротехніки, радіотехніки, механіки, пневматики та гідравліки; способи запобігання та усунення несправностей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує та регулює вузли, механізми та системи керування снігоприбиральних, прибиральних колійних машин, обслуговує та здійснює профілактичний ремонт спецсостава для транспортування рейкових батогів, колієвимірювальних візків. Визначає несправності машин та механізмів, що обслуговуються, з використанням відповідних контрольно-вимірювальних приладів.