Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Налагоджувальник колійних машин та механізмів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією налагоджувальника колійних машин і механізмів 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, електричні і кінематичні схеми машин і механізмів, що обслуговуються, необхідні знання з електротехніки, радіотехніки, електроніки, пневматики та гідравліки машин, що обслуговуються; способи запобігання та усунення несправностей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує та регулює, технічно обслуговує та ремонтує пристрої пневмообдуву та електрообігріву на стрілкових переводах, виконує монтаж та регулювання пристроїв, контроль та утримання шаф керування, електроізоляції, регулювання електрообладнання, електроклапанів. Налагоджує та регулює вузли, механізми та системи керування колійних стругів, стругів-снігоочищувачів, пружних снігоочищувачів, спецсостава для транспортування рейкових батогів безстикової колії з енергетичною установкою, колійних універсальних машин на комбінованому ходу, колієремонтних летючок, хопер-дозаторів та думпкарів, машин для транспортування колійної решітки. Визначає та усуває несправності машин і механізмів, що обслуговуються, з використанням відповідних контрольно-вимірювальних приладів.