Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з дослідження свердловин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні дані про нафтове і газове родовище та режим його експлуатації, способи експлуатації свердловин та методи їх дослідження; призначення, будову і правила експлуатації устєвого обладнання свердловин, лебідок, динамографів, дистанційних реєструвальних приладів; правила підключення вимірювальних приладів до силової та освітлювальної мережі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заміряє за допомогою глибинних лебідок глибини свердловин, рівень рідини і водорозділу, шаблонування свердловин з відбиванням вибою. Підраховує глибину вибою, рівень рідини, заміряє дебіт свердловин дебітоміром. Бере участь у виконанні замірів дебіту нафти і газу, динамометруванні свердловин, дослідженні свердловин глибинними приладами; проводить профілактичний огляд дослідних приладів і глибинних лебідок. Здійснює підготовчо-заключні роботи. Визначає порушення цілісності насосно-компресорних труб дебітоміром. Визначає рівень рідини у свердловині фазоміром.