Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Готувач розчинів та електролітів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача розчинів та електролітів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості устаткування, яке обслуговує; призначення та правила застосування контрольно-вимірювальних та регулювальних приладів; призначення та властивості різних матеріалів та хімікатів; гальванічні процеси захисних та декоративних покриттів металів; методику проведення аналізів та розрахунків.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує за рецептами більше чотирикомпонентні суміші концентрованих кислот, розчинів, складових електролітів, електролітні пасти загального та спеціального призначення. Фільтрує, коректує та відстоює розчини на устаткуванні періодичної дії. Осаджує срібло, відокремлює та сушить осадок. Нейтралізує кислоти та луги з попереднім розрахунком кількості та концентрації необхідних для цього реактивів; перевіряє повноту нейтралізації. Підналагоджує устаткування.