Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Готувач розчинів та електролітів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача розчинів та електролітів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії устаткування, спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів; технічне призначення та властивості солей, кислот та лугів, правила зберігання, транспортування та способи визначення їх якості; способи дозування, коректування та регенерації; основи неорганічної хімії.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує за рецептами більше двох до чотирьох компонентні суміші концентрованих кислот, розчинів, складових електролітів та електролітні пасти загального і спеціального призначення. Фільтрує, коректує та відстоює розчини на устаткуванні періодичної дії. Веде процес осадження гідрату закису нікелю. Готує розчини за спеціально заданими режимами. Коректує та регенерує електроліти. Дозує в заданій пропорції хімікати та продукти загусника для паст та завантажує їх у ємності. Відбирає проби на аналіз, визначає надлишок лугу титруванням, обслуговує устаткування, яке застосовує під час роботи.