Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Просочувальник електротехнічних виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника електротехнічних виробів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги до просочених виробів; будову, призначення, правила налагодження та експлуатації яро сочу вального та сушильного устаткування, яке застосовує; технологічні процеси просочування та сушіння; лаки, компаунди, емалі, електроліти, розріджувачі та інші просочувальні матеріали, які застосовує, їх властивості, призначення та правила поводження з ними.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує процес просочування деталей, виробів та матеріалів методом пульверизації з наступним сушінням у шафах. Просочує та сушить котушки електричних машин та апаратів в автоклавах. Виконує компаундування котушок електричних машин та апаратів. Просочує та сушить трансформатори невеликих габаритів. Визначає якість просочування деталей та виробів методами зовнішнього огляду та на додаток до ваги.

Приклади робіт
Заготовки електрощіткові - просочування у розчині бакелітового лаку, у спирті. Котушки полюсів електричних машин - покривання емаллю. Папір азбестовий, бакелітовий, кабельний та телефонний, бавовняні тканини, склотканини та інші ізоляційні матеріали - просочування. Плити азбестоцементні - просочування та сушіння. Ротори, статори та якорі електричних машин - просочування спеціальними лаками та покривання емалями.