* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Просочувальник електротехнічних виробів 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення просочування та основні вимоги до просочених деталей, електротехнічних виробів та матеріалів; режими просочування та сушіння; правила поводження з просочувальними матеріалами та електролітами; будову та правила експлуатації просочувального та сушильного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує процес просочування деталей, виробів та матеріалів методом занурення у ванни з наступним сушінням. Заливає електроліт у ванни та підтримує його на необхідному рівні. Завантажує ванни, розвантажує та укладає для сушіння просочені деталі, вироби та матеріали. Просочує картонажні деталі електролітами у ваннах з обігріванням. Визначає якість просочування зовнішнім оглядом.

Приклади робіт
Деталі з твердої ізоляції - просочування лаками. Деталі електричних машин та ізоляційні матеріали - просочування без вакууму та сушіння. Вироби електровугільні - просочування у розплавленому парафіні. Котушки електричних апаратів - просочування методом занурювання у ванни з лаком. Колодки та клинці дерев'яні - просочування ізоляційними лаками. Папір, тасьма, бавовняне полотно, електрокартон - просочування. Прокладки з електрокартону - просочування ізоляційними лаками та сушіння. Секції котушок статорів - промивання та зачищення кінців котушок від лаку.