Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Обхідник водопровідно-каналізаційної мережі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією обхідника водопровідно-каналізаційної мережі 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову водопровідно-каналізаційної мережі, колекторів і трубопроводів; методи обпресовування напірних трубопроводів і водоводів, вантузів, шиберів, щитових затворів, замірювальних пунктів; правила і технологію проведення ремонтних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обходить магістральні водопроводи, колектори та напірні каналізаційні і водопровідні трубопроводи діаметром понад 300 до 700 мм. Здійснює технічний огляд мереж, колекторів, водоводів, напірних трубопроводів, естакад камер перемикання та інших споруд. Робить висновки про їх технічний стан. Складає графік обходу.