Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Обхідник водопровідно-каналізаційної мережі 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: схему розміщення мережі, тунелів, камер колодязів і запірної арматури на трубопроводах, розпізнавальні знаки; деталі споруд на мережі; правила і норми охорони праці під час роботи в колодязях; правила ведення журналу обходу мережі і споруд на ній.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обходить магістральні водопроводи, колектори на напірні каналізаційні і водопровідні трубопроводи діаметром до 300 мм, вуличні дворові мережі та оглядові колодязі. Оглядає споруди: естакади, мости, вантузні колодязі з вантузами, аварійні випуски із засувками в спеціальних колодязях. Веде журнал обходу споруд, фіксує в ньому всі виявлені недоліки. Усуває витікання та інші несправності в мережі, які не потребують виклику спеціальних бригад.