Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор очисних споруд 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора очисних споруд 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: гідравлічний режим очисних споруд; прилади контролю тиску пари, рівня осаду і температури у метантенках; правила експлуатації газових мереж; температурний режим метантенків; схему зон санітарної охорони джерел водопостачання та очисних споруд.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує комплекс очисних споруд потужністю понад 5 тис.куб.м на добу. Здійснює пуск і зупинку механізмів для видалення піску, наглядає за кількістю піску в пісколовках, проводить заміри і відбирає проби, ліквідує засмічення трубопроводів і гідроелеваторів. Спускає осад з відстійників, самостійно регулює подання на них води. Запобігає накопиченню осаду вище установленого рівня. Самостійно здійснює експлуатацію секцій біофільтрів. Розподіляє стічну рідину. Розподіляє осад і забезпечує відбір газу з групи метантенків. Контролює роботу перемішувальних пристроїв. Вивантажує осад і активний мул. Виконує профілактичний та поточний ремонти.