Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Оператор пакетоформувальних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію укладання мішків у пакети; будову і правила експлуатації пакетоформувальної машини; кінематичну і принципову електричну схему автоматизації; фізико-механічні властивості мішків; способи запобігання та усунення несправностей у роботі машини, за винятком блоків автоматичного керування; правила регулювання елементів автоматичного керування; способи переналагодження машини та прокачувальної машини з одного вантажу на інший; основи слюсарної та електрослюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує пакетоформувальною машиною під час укладання мішків із сипкими продуктами (матеріалами) у пакети масою 900 - 1200 кг. Обслуговує та контролює роботу пакетоформувальної машини в автоматичному та ручному режимах, стаціонарні, транспортні механізми, машини для прокатування (ущільнення) мішків, автоматичні пристрої для подавання порожніх піддонів у машину, механізми для стропування пакетів. Налагоджує і регулює механічні частини машини за допомогою програмувального пристрою на відповідний вид вантажів (тип мішків, масу, вид і сортність вантажу). Налагоджує машини для прокатування мішків залежно від числа шарів у пакеті. Виявляє, усуває та запобігає несправностям в електромеханічній системі і датчиків положення робочих органів машини, мішків і пакета. Проводить періодичний огляд, очищення та поточний ремонт окремих вузлів і механізмів машин. Складає відомості на ремонт устаткування. Забезпечує нормальний санітарний стан робочої зони та обслуговуваного устаткування.