Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор очисних споруд 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора очисних споруд 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову очисних споруд, режим їх роботи; схему каналів і трубопроводів; терміни профілактичних ремонтів обладнання та очищання водозбірних лотків; будову дозувальних пристроїв; системи підвідних і відвідних комунікацій, електронасосів, обладнання для продування і перекачування мулу; технологію очищення води на біофільтрах; фракцію застосовуваного фільтрувального шару, чергування періодів заряджання фільтрів; ведення журналу робіт на біофільтрах; способи природного сушіння осаду стічних вод; будову і призначення споруд природного сушіння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує комплекс очисних споруд потужністю до 5 тис.куб.м на добу за допомогою механізмів. Випускає осад з відстійників. Регулює режим роботи споруд залежно від надходження стічної рідини. Розподіляє воду по поверхні секцій біофільтрів. Очищає розподільні пристрої. Налагоджує і заряджає дозуючі пристрої, стежить за чергуванням періодів. Наглядає за поданням повітря у фільтр. Ліквідує запливання поверх фільтрів; штикує фільтрувальний шар. Обслуговує майданчики і ставки. Наглядає за правильним розподілом осаду по каскадах мулових майданчиків. Прочищає відвідні канали, дренажі від замулювання. Виполює влітку бур'яни, а зимою ліквідує намерзання льоду. Завантажує сирий осад і активний мул. Наглядає за рівнем осаду і температурою у метантенках. Підтримує постійний тиск газу у підкупольному просторі та в газовій мережі. Виконує профілактичний і поточний ремонти споруд і механізмів під керівництвом оператора вищої кваліфікації.