Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор водозапірних споруд 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора водозапірних споруд 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схему розташування гідроспоруд; способи очищення фільтрувальних решіток; схему водопостачання району, який обслуговується; правила експлуатації механізмів і електроапаратури; технологію виконання земляних, бетонних, каменярських робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує гідротехнічні споруди і наглядає за станом рівня води в них. Укріплює шлюзи бетонними і кам'яними плитами, проводить монтаж і укладання трубопроводів, виконує інші роботи під час ремонту споруд. Керує підйомними механізмами шлюзового апарату. Перемикає механізми за вказівкою технічного керівника. Обігріває електрострумом решітки в зимовий період.