Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову обладнання, що обслуговується, з керуванням з дистанційних пультів та станцій; норми спрацьовування вузлів та деталей; схеми керування обладнанням у різних технологічних режимах; гідравлічне випробування посудин, що працюють під тиском; принцип роботи газоаналізаторів; технологічну послідовність демонтажу і монтажу вузлів і деталей обладнання; допуски, посадки, позначення на кресленнях та схемах електричного обладнання; будову та способи налагодження приладів, механізмів, апаратів, що ремонтуються; правила розрахунку опорів, схеми складних з'єднань, принципові і монтажні схеми апаратури телеавтоматики, схеми електроживлення; будову і призначення металоконструкцій шлюзового та інших типів, технологічну послідовність монтажу, демонтажу, ремонту та ревізії механізмів та електрообладнання; пристрої захисту та автоматики; конструкції реле різних систем, способи запобігання та усунення деформації металів та внутрішніх напруг під час зварювання; дефекти, які виникають під час зварювання та монтажу затворів, способи їх усунення; правила керування затворами всіх типів, розташування металоконструкцій на дільниці, яка обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування та ремонтує обладнання з електромеханічними та електрогідравлічними приводами та керує ними з дистанційних пультів та станцій. Обслуговує черв'ячні, гідравлічні домкрати. Замінює підшипники, шестерні з виконанням робіт із слюсарним оброблянням деталей по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності). Ремонтує та замінює реле різних систем, електропускову апаратуру та електродвигуни. Замінює діоди у схемах керування обладнанням та забезпечує їх працеспроможність. Робить ревізію і налагоджує пристрої релейного захисту, електроавтоматики та телемеханіки. Виявляє дефекти обладнання, що реконструюється, та усуває їх. Робить монтаж складних схем з'єднань. Розбирає і складає ключі і реле схем телеавтоматики. Продзвонює монтаж та пристрої телеавтоматики. Обслуговує, ремонтує та керує вентиляційними, станційними тунельними затворами. Складає та розбирає редуктори трансмісії та гідравлічні домкрати. Ремонтує електродвигуни та реле різних систем. Бере участь у випробуванні обладнання, ліній, станцій. Складає випробні схеми для перевірки налагодження схем телеавтоматики під керівництвом слюсаря - електрика вищої кваліфікації.