Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості обладнання, що обслуговується; технічні умови на його виготовлення; приймання і монтаж; порядок організації робіт з випробування систем автоматики за технічними режимами; правила взаємоув'язки положення обладнання із суміжними пристроями, систему допусків, посадок та позначення їх на кресленнях; читання креслень; будову та експлуатацію посудин, що працюють під тиском; технічні характеристики обладнання, що обслуговується, принципові схеми ланцюгів телеавтоматики і телесигналізації, електричні норми обладнання та каналів телеавтоматики; правила налагодження та регулювання складних контрольно-вимірювальних приладів; конструкції, ремонт, налагодження і правила обслуговування затворів усіх типів; прийоми виконання такелажних і простих зварювальних робіт; порядок організації робіт з монтажу і демонтажу металоконструкцій; дистанційне керування і заблокування з ним пристрою сигналізації, централізації та блокування; будову колії; способи відновлення та зміцнення спрацьованих деталей; розташування приладів схеми гідрокомунікації, схеми дистанційного керування, блокування та електроживлення; причини виникнення неполадок в роботі обладнання та способи їх усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування, ремонтує та налагоджує насоси, вентилятори, клапани, датчики роботи командної сигналізації та керування мережею, об'єктом. Регулює співвісність валів, гвинтових опор, редукторів конічних, черв'ячних. Перевіряє блоки пам'яті за допомогою спеціальної апаратури на відеотерміналах на стендах, габарити наближення обладнання після закінчення робіт. Виконує складні такелажні роботи з демонтажу окремих вузлів. Виконує слюсарні роботи по 6-7 квалітетах (1-2 класах точності). Замінює фільтри. Прокладає кабелі та підключає їх до кінцевих вимикачів та електродвигунів. Ремонтує, регулює, налагоджує схеми місцевого автоматичного керування. Керує обладнанням у різних технологічних режимах. Працює на електровимірювальних та регулювальних блоках. Керує та проводить випробування у різних технологічних режимах. Ремонтує, налагоджує, регулює датчики різних систем, електронних блоків та електропускової апаратури, що використовується у ланцюгах дистанційного керування. Випробовує обмотки електродвигунів та такелажного обладнання. Робить монтаж і юстирування особливо точних і складних приладів. Виявляє та усуває дефекти у роботі приладів. Перераховує електричні прилади на інші границі виміру. Проводить вимірювання електричних характеристик обладнання, що обслуговується, та апаратури автоматики. Складає випробні схеми для перевірки та налагодження схем телеавтоматики. Робить монтаж обладнання телеавтоматики. Виявляє дефекти і причини спрацювання деталей шляхом огляду апаратури телеавтоматики на місці встановлення. Робить ревізію, ремонт і налагодження рейкоконтактної апаратури. Обслуговує, ремонтує та утримує в справному стані затвори всіх типів, крім нетипових. Навчає на практиці керувати затворами всіх типів залучених працівників інших служб. Ремонтує і налагоджує гідроприводи, запірну і запобіжну арматуру, золотникові перемикачі та швидкохідні гідравлічні насоси. Перевіряє сполучення затворів з пристроями колії. Складає і веде технічну документацію на відремонтоване обладнання.