Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту устаткування метрополітену 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову такелажного обладнання з керуванням з місцевих пультів; принципи роботи електропускової апаратури, приладів і апаратів; методи очищення обладнання від корозії; правила читання робочих креслень та електросхем; основи знань з електротехніки, механіки, гідравліки та технології обробки металів; габарити наближення будівель та обладнання; схеми живлення обладнання; правила випробування трубопроводів, повітропроводів; правила вибору запобіжників за номінальними навантаженнями; загальні знання про джерела та схеми живлення постійним та змінним струмом, квалітети (класи точності); будову, умови та правила експлуатації металоконструкцій з ручним приводом та нескладних з механічним приводом; способи закріплення металоконструкцій, які ремонтуються; прийоми ремонту та складання деталей і вузлів механізмів металоконструкцій; правила експлуатації підйомно-транспортних механізмів; будову електродвигунів; пускорегулювальної апаратури; допустимі навантаження під час роботи електродвигунів; будову та призначення контрольно-вимірювального інструменту; правила випробування опору електроізоляції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює технічне обслуговування та ремонтує обладнання метрополітену з ручними електромеханічними, електрогідравлічними приводами та керує ними з місцевих пультів і від ручного приводу. Контролює стан керування обладнання від ручного приводу на станціях. Бере участь в місцевих та комплексних випробуваннях обладнання ліній, станцій. Усуває несправності під час закривання та відкривання обладнання з ручним приводом. Розбирає, ремонтує та складає вузли електромеханічного обладнання з виконанням робіт по 11 - 12 квалітетах (4 - 5 класах точності). Ремонтує окремі вузли і деталі електропускової апаратури та електродвигуни малої потужності. Заміряє опір ізоляції та заземлення. Змінює, промиває та ремонтує фільтри. Обслуговує насоси та вентилятори різного призначення, крім основних вентиляторів. Бере участь у випробуванні повітропроводів, трубопроводів. Виміряє напругу розжарювання ламп, мережі та рівня сигналу. Здійснює механічне регулювання реле схем телеавтоматики. Ревізує блоки живлення. Керує затворами з ручним приводом та нескладними затворами з електромеханічним приводом, обслуговує їх, ремонтує. Проводить гідравлічне випробування під тиском до 100 атм. вузлів механізмів, що збираються. Робить монтаж з'єднувальних кабельних муфт та кінцевих обробок. Ремонтує, складає та встановлює електророзподільні шафи, щити та контакторні панелі. Перевіряє маркування монтажів та принципової схеми. Обробляє за кресленнями ізоляційні матеріали, усуває пошкодження кабелів. Регулює та юстирує прилади та апарати під керівництвом слюсаря - електрика вищої кваліфікації.