Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Електромонтер-релейник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера-релейника 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову вимірювальної та випробної апаратури; характеристики і основні параметри релейного захисту; правила читання контактних схем релейного захисту і автоматики; будову і типи апаратури, що застосовується у схемах автоматики; технічні умови роботи схем автоматики; принцип роботи телекерування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випробовує, перевіряє і настроює максимальний струмовий і земляний захист, захист від зниження напруги кабелів, захист від замикання на землю. Перевіряє щитові контрольно-вимірювальні прилади. Перевіряє і випробовує вимикачі і автомати. Випробовує силові і вимірювальні трансформатори, силове устаткування підвищеної напруги. Здійснює ревізію і налагодження усіх систем автоматики. Настроює і ревізує апаратуру і реле схем автоматики. Виконує перемонтаж схем автоматики і керування в умовах діючої підстанції. Ремонтує і регулює усі типи приладів і реле з класом точності до одиниці. Оглядає схеми телекерування. Настроює датчики і прилади телекерування. Ремонтує і регулює термодатчики і термореле.