Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів V група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів IV групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову захисних установок та їхні технічні характеристики; схеми вимірювання різниці потенціалів, прилади, що застосовуються для цього, їхнє призначення; обсяг технічного огляду і обслуговування захисних установок; обсяг профілактичних і поточних ремонтів захисних установок; правила заміни кабелів, їхнє з'єднання та приєднання до об'єктів, що захищаються; правила монтажу й демонтажу захисних установок та їхніх елементів; основи електроніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить ремонт і технічне обслуговування захисних установок. Виконує роботи з монтажу й демонтажу складних елементів захисних установок. Виконує роботи з вимірювання різниці потенціалів різних пристроїв, регулює режими роботи і перевіряє ефективність роботи захисних установок, визначає місця пошкодження кабелів і змінює пошкоджені ділянки. Встановлює і знімає щитові прилади.

Приклади робіт
Дворові вводи, контрольно-вимірювальні пункти, шляхи електрифікованого транспорту - вимірювання різниці потенціалів "трубопровід-земля". Електродренажна установка - поточний ремонт. Кабельні лінії - визначення місць пошкоджень і заміна пошкоджених дільниць, підімкнення до рельса, трубопроводу, анодного заземлення. Катодні станції - регулювання режимів, перевірка ефективності роботи, технічний огляд і обслуговування, профілактичний ремонт, ремонт перетворювача, заміна силового трансформатора, монтаж на конструкції і на цегляній кладці. Установка протекторного та електродренажного захисту - технічний огляд і обслуговування.