Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів IV група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з обслуговування і ремонту установок захисту від корозії підземних трубопроводів III групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: порядок проведення технічних оглядів, обслуговування, профілактичних і поточних ремонтів захисних установок; принцип роботи захисних установок різних типів; правила проведення середньої складності випробувань та вимірювань; схеми електроживлення захисних установок; апарати електроживлення і їхнє призначення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить середньої складності ремонт захисних установок із частковою заміною елементів і роботи з технічного обслуговування цих установок. Здійснює технічні огляди і профілактичні ремонти під керівництвом працівника вищої кваліфікації. Усуває несправності й дефекти середньої складності.

Приклади робіт
Електродренажна установка - перевірка відсутності напруги на корпусі установки, перевірка щільності контактів дренажних кіл. Ізолюючий фланець - увімкнення приладу до ізолюючого фланця. Катодні станції КСС-600, КСС-1200, ПСК, ПАСК тощо - перевірка відсутності напруги на корпусі станції, перевірка стану ліній живлення, перевірка цілісності монтажу, перевірка контактних з'єднань, вимірювання омічного опору розтіканню контуру захисного заземлення. Килим - профілактичний ремонт точки дренування. Контрольно-вимірювальний пункт - підготовка й установлення електрода порівняння. Протекторний захист - установлення і зняття перемички. Трубопровід - підготовка точки підімкнення.