Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Слюсар з виводів та обмоток електричних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсара з виводів та обмоток електричних машин 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію устаткування, яке обслуговує; будову та налагодження складних спеціальних пристроїв для вигинання пустих провідників; способи формування та обпресування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє особливо складні деталі та обмотки. Обробляє мідь з внутрішнім каналом. Укладає витки котушок роторної обмотки у пази макету ротора. Вирівнює вентиляційні канали з точною підгонкою під паяння. Виготовляє стрижневу статорну обмотку турбо- та гідрогенераторів на термореактивних зв'язуючих у спеціальних пристроях.

Приклади робіт
Котушки полюсні гідрогенераторів з форсованим повітряним охолодженням з профільної міді - виготовлення. Стрижні турбогенераторів потужністю понад 300 мВт - підганяння та вигинання лобових частин. Шини, які складаються з паралельних шин понад 2, - повне виготовлення з підганянням за шаблоном. Шини статорних обмоток турбо- та гідрогенераторів - виготовлення та підганяння за місцем.