Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Слюсар з виводів та обмоток електричних машин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсара з виводів та обмоток електричних машин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила налагодження устаткування; будову, призначення, умови застосування складного робочого та контрольно-вимірювального інструменту, приладів та пристроїв; читання складних креслень та схем.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє складні деталі та обмотки для турбо- та гідрогенераторів великих електричних машин за складальними кресленнями. Розмічає та розкриває вікна вентиляційних каналів. Обпилює вікна лобових та пазових частин. Вигинає та формує лобові частини котушок електричних машин. Підганяє обмотки за місцем.

Приклади робіт
Котушки головних та додаткових полюсів довжиною понад 1 м - рихтування. Котушки полюсні змінного струму - рихтування на гідравлічному пресі. Котушки роторні малопотужних турбогенераторів - знімання напливів на радіусах. Котушки роторні турбогенераторів - рихтування. Кільця струмозбиральні великих машин постійного струму - повне виготовлення. Ротори великих машин - виготовлення та кріплення арматури. Секції якорні машин постійного струму - виготовлення в дві паралелі. Стрижні турбогенераторів потужністю понад 50 до 300 МВт - підганяння, вигинання лобових частин. Шини, які складаються з двох паралельних шин, - виготовлення за макетом або шаблоном. Шини гнучкі - виготовлення зі зварюванням у вакуумі.