Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Слюсар з виводів та обмоток електричних машин 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсара з виводів та обмоток електричних машин 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії установок з програмним керуванням; правила роботи з електронними дефектоскопами; технічні вимоги до виробів та матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє унікальні та відповідальні деталі та обмотки для турбо- та гідрогенераторів. Заготовляє провідники на установках з програмним керуванням. Контролює внутрішні дефекти. Складає провідники на стрижень, вигинає переходи та плетіння. Встановлює ізолюючі прокладки з використанням унікальних пристроїв. Формує ізоляцію та стрижні на складних механізованих установках. Паяє наконечники. Випікає лобові частини.

Приклади робіт
Котушки полюсні роторів турбо- та гідрогенераторів з водяним охолодженням - виготовлення. Стрижні турбо- та гідрогенераторів з водяним та криогенним охолодженням - виготовлення. Шини з порожнистої міді для турбо- та гідрогенераторів - виготовлення з підганянням за місцем.