Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Пресувальник електровугільних виробів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією пресувальника електровугільних виробів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії пресів та способи їх підналагодження; процес та режими пресування різних видів та марок виробів; склад та властивості порошків, які пресує; призначення та правила застосування спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту; допуски та посадки; квалітети та параметри шорсткості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує металокерамічні, металографітові, вугільні та електрощіткові вироби та напівфабрикати на механічних та гідравлічних пресах потужністю до 15 тонн. Просіває прес-порошок, дозує та засипає в бункер преса. Пресує у ненагрітих прес-формах різної конструкції. Визначає якість пресованих виробів за зовнішнім виглядом, розмірами та щільністю. Укладає вугільні вироби та напівфабрикати з пересипанням порошком та транспортує. Підналагоджує преси та змащує.