Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різальник металу на ножицях і пресах 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різальника металу на ножицях і пресах 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи знань про будову однотипних пресів, прес-ножиць; призначення та умови застосування спеціальних та універсальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; допуски на відрізання заготовок і деталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прямолінійне відрізання заготовок і деталей середньої складності та складних з листового металу товщиною до 3 мм, простих та середньої складності заготовок і деталей з листового металу товщиною понад 3 до 16 мм, заготовок і деталей з сортового металу різних марок під заданим кутом перерізу до 20 кв.см на налагоджених пресах, прес-ножицях та гільйотинних ножицях за упором, за шаблоном та розміткою з додержанням заданих розмірів та допусків. Виконує криволінійне відрізання заготовок і деталей простої і середньої складності з листового металу товщиною понад 16 мм, відрізає листи, штаби і стрічки з кольорових металів та сплавів на гільйотинних і багатодискових ножицях під керівництвом різальника вищої кваліфікації. Виконує криволінійне відрізання заготовок і деталей з різних неметалевих матеріалів (тканина, картон, гетинакс тощо). Розмічає прості і середньої складності деталі. Обрізає задирки на поковках на пресі. Підналагоджує преси, прес-ножиці та гільйотинні ножиці під час роботи.

Приклади робіт
Дена та кришки резервуарів круглі, напівкруглі та еліпсоїдні - розмічання та відрізання. Деталі довжиною до 4 м з профільного металу різних марок з поперечним перерізом до 20 кв.см - відрізання за заданим кутом. Деталі криволінійного контуру з листа - розмічання та відрізання. Заготовки для штампів та пресів з трансформаторної та сортової сталі - відрізання за упором і лінійкою під косинець. Заготовки металевої тари з листової сталі товщиною 0,1-0,7 мм - відрізання. Заготовки штанг, балонів та коліс автомобілів - відрізання. Косинці профільні перерізом до 50 х 50 мкв.м - відрізання. Листи зі сплавів на алюмінієвій основі - відрізання на штаби з установленими допусками. Скріплення для колій - відрубання на пресах. Швелери та зетоподібна сталь до типорозміру N 10 - відрізання за розміткою під кутом. Штанги круглого перетину з діаметром до 120 мм - відрізання.