Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різальник металу на ножицях і пресах 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи ножиць і пресів; прийоми різання металу на ножицях; правила установлення і кріплення ножів та упорів; призначення та умови застосування простого контрольно-вимірювального інструменту і найбільш розповсюджених пристроїв; умовну сигналізацію під час роботи з різальником більш високої кваліфікації; принцип роботи вантажозахоплювальних та вантажопідіймальних механізмів; основи стропування, підіймання та переміщення вантажів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прямолінійне відрізання простих заготовок та деталей з листового металу товщиною до 3 мм на налагоджених пресах, прес-ножицях, гільйотинних ножицях за упором, за шаблоном та розміткою з додержанням заданих розмірів і допусків. Відрізає деталі прямолінійного контуру з листового металу товщиною понад 3 мм та сортового металу різних марок різних перетинів під керівництвом різальника більш високої кваліфікації. Відрізає метал вручну ножицями. Виконує прямолінійне відрізання заготовок і деталей з різних неметалевих матеріалів (тканина, картон, гетинакс тощо). Подає метал до ножиць вручну або по рольгангу. Прибирає метал після відрізання, транспортує його в зазначені місця та укладає за сортами та марками. Змащує преси і ножиці. Керує підіймально-транспортними механізмами.

Приклади робіт
Горловини балонів - відрізання. Заготовка з сортового металу круглого, квадратного та шестигранного перерізу - відрізання від прутка або штанги за рисками та під кутом. Заготовки суцільнометалеві растрів для рентгенівських решіток - відрізання. Накладки, косинки, планки та інші деталі з листа - прямолінійне відрізання за наміткою. Роги вил - обрізання кінців. Терпуги і рашпілі - обрізання до та після утворення зуба на ексцентрикових пресах. Труби - різання.