Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Різальник металу на ножицях і пресах 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією різальника металу на ножицях і пресах 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи пресів, віброножиць важільних, дискових, гільйотинних і прес-ножиць різних типів; будову спеціальних і універсальних пристроїв та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; правила розмітки і методи розкрою листового металу; системи допусків; марки металу, який застосовує; правила розкрою металів під згинання з урахуванням напрямку волокон.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прямолінійне відрізання особливо складних деталей і заготовок з листового металу товщиною до 3 мм, складних і особливо складних деталей та заготовок з листового металу товщиною понад 3 до 16 мм, простих і середньої складності деталей і заготовок з листового металу товщиною понад 16 мм та заготовок і деталей з сортового металу різних марок під заданим кутом перерізом понад 20 кв.см на налагоджених пресах, прес-ножицях і гільйотинних ножицях за упором, за шаблоном або кресленням. Виконує криволінійне відрізання складних і особливо складних заготовок і деталей з листового металу товщиною до 16 мм та простих і середньої складності заготовок і деталей товщиною понад 16 мм. Ріже листи, штаби і стрічки з кольорових металів і сплавів на гільйотинних та багатодискових ножицях. Відрізає листи ротапринта і фольгу з кольорових металів і сплавів. Відрізає метал на заготовки для виробів капсульного виробництва на дискових або важільних ножицях. Відрізає великі профілі металу товщиною до 100 мм в гарячому та холодному стані на пресах і прес-ножицях різних конструкцій. Розмічає за кресленнями і намітками листові заготовки і деталі з застосуванням необхідного інструменту. Замінює ножі та регулює упор на заданий розмір заготовки. Перевіряє якість відрізання заготовок і деталей періодично в процесі роботи. Налагоджує преси, прес-ножиці та віброножиці всіх систем. Ламає різні профілі і марки металу на розміри на пресі. Відрізає задирки на абградмашині.

Приклади робіт
Витки, завитки, циклони - розмітка та фігурне відрізання з листа. Деталі довжиною до 4 м з профільного металу різних марок з поперечним перерізом профілю понад 20 кв.см - відрізання за заданим кутом. Деталі з вуглецевих та низьколегованих сталей - різання на дискових ножицях. Жерсть листова для перфораційних верстатів - розкроювання і різання. Заготовки стальні під вироби сферичної форми - відрізання за картами розкрою. Коліна духових інструментів - розмічання та відрізання. Кутики профільні перерізом понад 50 х 50 до 100 х 100 кв.мм - відрізання. Фаски - знімання на сколювальному верстаті СКС-25 і на гільйотинних ножицях. Фланці - вирубання на пресі. Швелери та зетоподібна сталь типорозміром понад N 10 до N 18 - відрізання за розміткою під кутом. Штаби різної ширини довжиною до 4 м - відрізання на ножицях за упором.