Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник зварювального й газоплазморізального устаткування 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника зварювального й газоплазморізального устаткування 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію та будову установок та машин усіх систем; призначення та принцип дії окремих елементів електронних пристроїв та пристроїв з автоматизованим електроприводом; характеристики малопотужних електродвигунів, які застосовуються в автоматичних установках; складні електричні, електронні, телескопічні, фотооптичні, кінематичні, принципові та монтажні схеми зварювальних та газоплазмових установок та машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує різні автоматичні та напівавтоматичні установки для дугового та контактного зварювання, багатоточкові зварювальні машини та зварювальне устаткування, яке установлене в автоматичних лініях, багатоелектродні автомати для шлакового зварювання та газоплазменного оброблення, автомати для зварювання в захисному газі з програмним керуванням та газорізальні машини. Налагоджує машини з механічними та електричними приводами, електронні з фотокопіювальними системами слідкування, з програмним керуванням. Налагоджує лазерні установки. Перевіряє та усуває несправності електричних схем та систем керування, а також кінематичні ланцюги зварювальних машин та установок. Налагоджує та регулює маніпулятори (роботи) з програмним керуванням. Установлює та регулює режими зварювання та різання. Визначає порушення режимів за зовнішнім виглядом швів та поверхонь, які обробляє. Проводить інструктаж електрозварників, газозварників та газорізальників, які працюють на машинах, що обслуговує.