Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник зуборізних і різьбофрезерних верстатів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову зуборізних та різьбофрезерних верстатів, які обслуговує, і правила їх перевірки на точність; геометрію різального інструменту; будову і правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв, складного контрольно-вимірювального інструменту та приладів; основи технології металів у межах роботи, яку виконує; механічні властивості металів; елементарні правила підбирання шестерень; систему допусків і посадок, ступенів точності, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує різьбофрезерні, шліцефрезерні, зубофрезерні, зубостругальні та зубодовбальні верстати з виконанням необхідних розрахунків, підбиранням і установленням змінних шестерень для оброблення зірочок, зубчастих рейок, шліців, черв'яків, циліндричних та конічних шестерень середніх розмірів, шестеренних валів та черв'ячних коліс за 8 - 9-м ступенем точності. Установлює послідовність оброблення та режиму різання; підбирає різальний і вимірювальний інструмент та пристрої за технологічною та інструкційною картою. Установлює пристрої, різальний інструмент та деталі, які обробляє, з вивірянням по індикатору. Обробляє пробні деталі після налагодження та здає їх до відділу технічного контролю. Проводить інструктаж робітників, які зайняті на устаткуванні, яке обслуговує. Бере участь в ремонті верстатів.