Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Виробник сильфонних компенсаторів та шлангів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника сильфонних компенсаторів та шлангів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження верстатів різних типів, які обслуговує; конструкцію універсальних та спеціальних пристроїв; правила випробування сильфонів; способи установлення деталей на гідроформувальні верстати та правила підбирання пристроїв; правила подачі робочого тиску на формування гофрів та обтискання; вибір класу робочих манометрів (за взірцевим); систему допусків та посадок, квалітетів та параметрів шорсткості (класів точності та чистоти оброблення); послідовність складання компенсаторів, перебіркових ущільнень та металевих шлангів різних типів; конструкцію ребронакатного інструменту та принцип утворення ребра.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає, гофрує та випробовує сильфонні компенсатори, перебіркові ущільнення та гнучкі металеві шланги, які застосовують в трубопроводах суден з діаметром умовного проходу понад 350 до 700 мм. Виконує гідравлічні випробування сильфонних компенсаторів та металевих шлангів спеціального призначення тиском понад 1,5 до 3 МПа (понад 15 до 30 атм.), пневматичні випробування понад 160 до 400 кПа. Розмічає, розкатує основні та допоміжні канавки. Надрізає верхній шар сильфонів на потрібні розміри на токарних верстатах. Формує гофри на гідроформувальному верстаті. Обтискає сильфон до прилягання гофра один до одного на рейковому пресі, розтягує та доводить сильфон до потрібної висоти вручну за допомогою пристрою. Виконує пневмовипробування сильфонів на пропалювання та міжшаровість на пневмоустановках. Виготовляє сильфони на автоматичних лініях складання. Налагоджує устаткування, яке обслуговує. Накатує на ребронакатних станах тризаходні ребра на монометалеві та біметалеві труби з алюмінієвих сплавів. Навиває ребристі труби стрічкою.

Приклади робіт
Арматура штатна, кінцева (фланці штуцера, напрямні патрубки, вузли звукоізолюючі, наконечники) до сильфонних компенсаторів, гнучких металевих шлангів та перебіркових ущільнень з умовним проходом понад 350 до 700 мм - підганяння, складання під зварювання, перевірка співвісності. Заготовки багатошарових циліндричних компенсаторів з умовним проходом понад 350 до 700 мм - гофрування на горизонтальних гідравлічних пресах типу ПГС-350-100, ПГС-500-200. Заготовки багатошарові циліндричні для компенсаторів сильфонних, перебіркових ущільнень з умовним проходом понад 350 до 700 мм - гофрування на вертикальних гідравлічних пресах типу ПВ-200 "Фільдинг", АК-1167, АК-1168, АК-1170, горизонтальних роликових пресах типу АК-1173, прокатування шарів. Заготовки для гнучких металевих шлангів - гофрування на горизонтальних гідравлічних пресах типу ПГ-30, АГШ-60 з тиском утворення гофр понад 15,0 до 30,0 МПа (понад 150 до 300 кгс/кв.см). Заготовки для сильфонів спеціального призначення з умовним проходом до 150 мм - гофрування на вертикальних та горизонтальних пресах, складання під зварювання сильфонів з арматурою, перевірка співвісності після зварювання та остаточне складання. Компенсатори з двома та більше сильфонами - виготовлення, підгонка та установлення кожухів, свердління по місцю та регулювання розвантажувальних тяг. Компенсатори мембранні - повне виготовлення (розмічання, різання заготовок, складання). Компенсатори сильфонні, гнучкі металеві шланги, перебіркові ущільнення - гідравлічні випробування тиском понад 10,0 до 30,0 МПа (понад 100 до 300 кгс/кв.см) та пневматичні випробування тиском понад 1,6 до 4,0 МПа (понад 16 до 40 кгс/кв.см). Компенсатори сильфонні спеціального призначення, які виготовляються за ліцензіями з умовним проходом до 700 мм - гофрування на горизонтальних та вертикальних пресах, гідравлічні випробування тиском до 10,0 МПа (до 100 кгс/кв.см), пневматичні випробування тиском до 1,6 МПа (до 16 кгс/кв.см). Компенсатори сильфонні спеціального призначення, які виготовляються за ліцензією, з умовним проходом до 700 мм - розмічання та обрізання на роликовому верстаті кінців сильфонів та обичайок (технологічні припуски). Компенсатори та перебіркові ущільнення - пред'явлення замовнику. Оснастка для виготовлення компенсаторів сильфонних з умовним проходом понад 350 до 700 мм - підготовка, складання, розбирання.