Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Виробник сильфонних компенсаторів та шлангів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією виробника сильфонних компенсаторів та шлангів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію, призначення та принцип роботи виробів, які складає, та механізмів, які обслуговує; особливості виготовлення дослідних зразків сильфонних компенсаторів; порядок проведення випробувань на вакуумну щільність; правила налагодження ребронакатних станів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Складає, гофрує та випробовує компенсатори, перебіркові ущільнення та гнучкі металеві шланги, які застосовують в трубопроводах суден з діаметром умовного проходу понад 700 мм. Виконує гідравлічні випробування сильфонних компенсаторів та металевих шлангів спеціального призначення тиском понад 3 МПа (30 атм.) та пневматичні випробування понад 400 кПа (4 атм.). Виготовляє дослідні зразки сильфонних компенсаторів, серійних високонапірних компенсаторів, випробовує зварні шви на вакуумну щільність. Налагоджує ребронакатні стани.

Приклади робіт
Арматура штатна, кінцева (фланці, штуцери, напрямні патрубки, вузли звукоізолюючі, наконечники) до сильфонних компенсаторів, гнучких металевих шлангів та перебіркових ущільнень з умовним проходом понад 700 мм - підгонка, складання під зварювання, перевірка співвісності після зварювання. Заготовки для гнучких металевих шлангів - гофрування на горизонтальних гідравлічних пресах типу ПГ-30, АГШ-60 з тиском утворення гофр понад 30,0 МПа (понад 300 кгс/кв.см). Заготовки багатошарові циліндричні для компенсаторів сильфонних, перебіркових ущільнень з умовним проходом понад 700 мм - гофрування на вертикальних гідравлічних пресах типу ПВ-200 "Фільдинг", АК-1168, АК-1170, горизонтальних роликових пресах типу АК-1173, прокатка шарів. Компенсатори сильфонні, гнучкі металеві шланги, перебіркові ущільнення - гідравлічні випробування тиском понад 30,0 МПа (понад 300 кгс/кв.см), пневматичні випробування тиском понад 4,0 МПа (понад 40 кгс/кв.см). Компенсатори сильфонні, які виготовляються за спеціальними замовленнями, з умовним проходом до 600 мм - складання, гофрування, випробування. Компенсатори сильфонні спеціального призначення, які виготовляються за ліцензією, з умовним проходом понад 700 мм - розмітка та обрізання на роликовому верстаті кінців сильфонів та обичайок (технологічні припуски). Оснастка для виготовлення компенсаторів сильфонних з умовним проходом понад 700 мм - підготовка, складання, розбирання. Шви зварні високопарних компенсаторів та гнучких металевих шлангів для спеціального середовища - випробування на вакуумну щільність гелієвими течошукачами. Шви зварні - термомеханічне оброблення.