Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заливальник свинцево-олов'янистих сплавів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заливальника свинцево-олов'янистих сплавів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичні схеми плавильних печей та бабітозаливальних агрегатів різних типів; процес заливання та лиття особливо складних і відповідальних деталей свинцево-олов'янистими сплавами та стальної стрічки бабітом; склад і властивості різних марок бабіту і сплавів, які містять свинець; властивості чорних та кольорових металів; правила приготування свинцевого бабіту; режими плавлення бабіту і елементів, які входять до його складу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заливає та ллє особливо складні і відповідальні деталі з свинцево-олов'янистих сплавів і заливає стальну стрічку свинцевим бабітом на бабітозаливальному агрегаті та під тиском. Готує свинцевий бабіт.

Приклади робіт
Вали ексцентрикові - заливання. Вкладиші парових, гідравлічних турбін і крекінг-насосів - заливання. Вкладиші та подушки підшипників - ручне заливання бабітом. Вкладиші опорних та упорних підшипників - машинне заливання на бабітозаливальному агрегаті. Колодки бугелів парових турбін - заливання. Конуси дробарок - заливання. Підшипники буксові, моторно-осьові та дишлові рухомого складу - виплавлювання зношеного бабіту та заливання нового. Подушки упорних підшипників - заливання бабітом. Сорочки масляно-гвинтових насосів - заливання.