Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заливальник свинцево-олов'янистих сплавів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заливальника свинцево-олов'янистих сплавів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову плавильних печей та бабітозаливального агрегату, які обслуговує; процес підготовки стальної стрічки до заливання бабітом та технічні умови до сталебабітової стрічки; процес заливання та лиття середньої складності, складних і великих деталей та виробів із свинцево-олов'янистих сплавів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заливає і ллє деталі середньої складності, складні і великі деталі та вироби з свинцево-олов'янистих сплавів. Заливає стальну стрічку свинцевим бабітом на бабітозаливальному агрегаті під керівництвом заливальника вищої кваліфікації. Готує стальну стрічку та деталі до заливання бабітом. Обслуговує бабітозаливальний агрегат. Фрезерує стрічку після заливання бабітом.

Приклади робіт
Вкладиші повзунів паровозів. Вкладиші шатунних і корінних підшипників дизелів. Вкладиші та подушки опорних та упорних підшипників - заливання пор та раковин. Пробки контрольні парових котлів.