Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Налагоджувальник ковальсько-пресового устаткування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією налагоджувальника ковальсько-пресового устаткування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні схеми молотів, пресів, горизонтально-кувальних та обкатних машин; будову різних промислових маніпуляторів; правила та основні умови виконання операцій кування та штампування; властивості металів; конструкції складних штампів, способи їх установлення та налагодження; принципові електросхеми устаткування, яке обслуговує, принцип роботи автоматичних засобів контролю та схеми вмикання в мережу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Налагоджує, установлює та регулює роботи кувальних багаторівчакових штампів для поковок середньої складності. Налагоджує та регулює роботи кувальних і штампувальних молотів з масою падаючих частин понад 1,5 до 8 т, механічних та гідравлічних кувальних пресів зусиллям понад 8 до 50 МН (понад 800 до 5000 тс), горизонтально-згинальних пресів (бульдозерів) зусиллям до 3 МН (300 тс). Налагоджує, установлює та регулює роботу штампів на горизонтально-кувальних машинах і прес-форм для пресування виробів середньої складності з металевих порошків на гідравлічних пресах зусиллям понад 2 до 12 МН (понад 200 до 1200 тс). Налагоджує стани поперечного прокату свердел. Складає, розбирає, установлює та налагоджує складні штампи гарячого та холодного штампування і прес-форми. Налагоджує однотипні зубонакатні стани для гарячого накатування зубів на нагріті заготовки. Налагоджує обкатні машини з обкатування балонів. Налагоджує автоматичні та напівавтоматичні лінії для гарячого штампування простих, середньої складності та складних деталей та виробів. Налагоджує та установлює інструмент на машинах гарячого накатування. Налагоджує окремі вузли промислових маніпуляторів (роботів) з програмним керуванням. Випробовує виробниче налагодження. Визначає придатність і якість роботи штампів. Проводить інструктаж ковалів і штампувальників. Бере участь в поточному ремонті молотів, пресів, штампів, горизонтально-кувальних машин.