* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль ручного кування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коваля ручного кування 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію горнів, печей та повітродувних установок; порядок установлення послідовності переходів кування складних деталей; технічні умови на складання комплектів ресор; кувальні властивості різних металів та їх призначення в процесі кування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручне кування складних деталей за кресленнями та взірцями. Згинає та зварює деталі в різних площинах. Зварює деталі зі сталі різних марок. Виконує остаточне оброблення деталей з додержанням установлених розмірів та припусків. Згинає, править, відбортовує та висаджує складні та великовагові вироби з листового металу товщиною понад 8 до 12 мм та сортового металу всіх розмірів за кресленнями, ескізами та шаблонами. Вибирає режими нагрівання металу для кування. Згинає ресорні листи за шаблоном. Складає ресори в комплект та приганяє листи за шаблоном та до попереднього листа. Наганяє ресорні хомути на пакети ресор, які мають в наборі понад 10 листів. Править штамповані вироби різної конфігурації.

Приклади робіт
Важілі крил та куліси семафорів - кування. Важілі фасонні для підіймальних столів з масою до 250 кг - кування. Вали одноколінчасті малих розмірів - кування. Вали ведені та ведучі редукторів головних вентиляторів тепловозів - кування. Вили - розведення та правка рогів. Деталі гальмової важільної передачі рухомого складу - кування та зварювання. Гаки упряжні - виготовлення. Заготовка складних штампів, фрез та іншого різального інструменту зі спеціальних високовуглецевих сталей - кування. Кільця із штаб розміром понад 100 мм - згинання. Кільця, фланці з діаметром понад 200 мм - кування. Котли - згинання за шаблоном задніх та передніх стінок. Ланцюги діаметром понад 25 до 40 мм - виготовлення та зварювання ланок, виготовлення гаків, стопорів та вертлюг. Ланцюги діаметром понад 40 до 60 мм - ремонт. Листи автомобільних ресор - виготовлення. Листи прямі, зігнуті та вибиті - відтягання ласок. Ножі різної конфігурації і розмірів для пресів і ножиць - кування. Ножі шабельні для розрубування листового заліза - кування. Підвіски колискові та шпинтони візків рухомого складу - кування. Прес-форми масою понад 10 кг - кування деталей змінного устаткування. Різаки для вирубання деталей верха взуття - кування. Різці наварені спеціальні - кування, заправлення та приварювання пластинок. Різці фасонні великі - кування. Трійники - кування. Хомути та кронштейни ресорні - кування. Шестірні діаметром понад 150 до 300 мм - кування з висадкою.