Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Коваль ручного кування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією коваля ручного кування 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи виконання складних ковальських робіт та складні прийоми кування, режими нагрівання та охолодження металів, які обробляє; зміни структури металу залежно від режиму нагрівання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ручне кування, згинання, правку і зварювання особливо складних та відповідальних деталей за кресленнями та взірцями з чистовою обробкою поверхонь. Згинає, править та відбортовує великі вироби з листового металу товщиною понад 12 мм.

Приклади робіт
Блоки шестерень механізму коробок швидкостей - кування. Вали ексцентрикові - кування. Вали багатоколінчасті - кування. Кільця дишлові, кривошипів та кулісного механізму, тяги кулісні та ексцентрикові паровозів - кування. Кільця з конструкційної сталі з розміром кутика понад 100 х 100 мм та штабу понад 100 мм - згинання. Котли - згинання та правка лобового та рогачевого листів за шаблоном. Ланцюги діаметром понад 40 мм - виготовлення та зварювання ланок, виготовлення гаків, стопорів та вертлюг. Ланцюги діаметром понад 60 мм - ремонт. Матриці фасонні - кування заготовок зі спеціальних інструментальних сталей.