Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Зварник на дифузійно-зварювальних установках 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією зварника на дифузійно-зварювальних установках 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструкцію зварювальних установок, які обслуговує, та правила їх налагодження; загальні відомості з металознавства та питань зварювання; електротехніку в межах робіт, які виконує; способи виявлення дефектів зварювання; призначення та умови роботи зварювальних вузлів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Зварює на дифузійно-зварювальних установках складні деталі з металів та сплавів в різних сполученнях, які підлягають спеціальним випробуванням. Зварює по складній поверхні тонкостінні деталі та вузли, які підлягають спеціальним випробуванням на вібраційну міцність, корозійну стійкість, термоудар тощо. Зварює на дифузійно-зварювальних установках з різними джерелами нагрівання (радіаційний, електронно-променевий тліючий розряд тощо) та різним середовищем (нейтральне, відновлювальне, соляні ванни тощо). Вибирає тип стільникових панелей з заповнювачем площею від 1,2 до 1,7 кв.м. Налагоджує дифузійно-зварювальні установки на різні режими зварювання. Завантажує та вивантажує з печей контейнери з масою понад 500 кг за допомогою підйомно-транспортних засобів. Виявляє та запобігає дефектам зварювання.